Haber

Suriye Dışişleri: İsrail, Filistin ve Suriye kanına olan susuzluğunu henüz gidermiş değil

Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın SANA haber ajansı aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne ve SuriyeKendisine yönelik son saldırıları yorumlandı.

“Binlerce Filistinlinin ve aralarında en az 2.000 çocuğun da bulunduğu masum ailelerin katledilmesine rağmen, İsrail’in daha fazla Filistin ve Suriye kanına olan susuzluğunun henüz giderilmediği açıkça ortaya çıktı.”Açıklamada, İsrail’in Suriye’ye yönelik yeni baskınlarının “masum sivillere karşı devam eden bu savaşın kapsamını genişletmeye çalışanın İsrail faşizmi olduğunu gösterdiği” vurgulandı.

Suriye Dışişleri, İsrail ‘Büyük İsrail’Kendi görüşünü empoze etmek ve Arap topraklarının işgalini sona erdirmeye yönelik her türlü uluslararası çabayı ortadan kaldırmak dışında bir amacının olmadığının altını çizdi.

Önce Suriye Savunma Bakanlığı, İsrail ordusunun Suriye’nin güneyindeki Deraa kentine düzenlediği hava saldırısında 8 askerin öldüğü, 7 askerin de yaralandığı açıklandı. İsrail ayrıca Halep Uluslararası Havalimanı’nın pistine de saldırdı. Saldırıda maddi hasar meydana gelirken, can kaybı yaşanmadı.

alasehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu