Haber

İSEDAK Yüksek Düzeyli Uzmanlar Toplantısı başladı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 38. Toplantısı, Yüksek Seviyeli Uzmanlar Toplantısı ile İstanbul’da başladı.

Harbiye’deki bir otelde basına kapalı başlayan Yüksek Seviyeli Uzmanlar Toplantısı’nda bugün iki oturum gerçekleştirilecek.

Birinci oturumda, “İSEDAK Stratejisi ve Uygulanmasına İlişkin Rapor”, “İİT-2025’in Uygulanması: Aksiyon Programı”, “İİT Üyesi Ülkeler Özelinde Dünyadaki Ekonomik Gelişmeler” ve “İİT İçi Ticaret” başlıkları ele alınacak.

İkinci oturumda ise “Ekonomik İşbirliği Alanında Özel Dalın Rolünün Artırılması”, “Mali İşbirliğinin Derinleştirilmesi”, “Ulaştırma ve Bağlantının İyileştirilmesi”, “Sürdürülebilir ve Rekabetçi Bir Turizm Bölümünün Geliştirilmesi”, “Tarım Dalında Verimliliğin Artırılması”, “Yoksulluğun Azaltılması”, “Dijital Dönüşüm Alanında İşbirliği” ve “Kovid-19 Pandemisi Işığında Aktif Toplumsal Yardımların Sağlanması” mevzuları konuşulacak.

Toplantı kapsamında yarın karar taslakları kabul edilecek. Pazartesi günü de İSEDAK 38. Bakanlar Toplantısının açılış merasimi gerçekleştirilecek.

Toplantı, 29 Kasım Salı günü sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu