Haber

İranlı hackerlar, İsrail’deki saldırıların “güvenlik kameralarından alınan görüntülerini” paylaştı

İranlı bilgisayar korsanı bir küme, İsrail’in Batı Kudüs kentinde dün düzenlenen bombalı saldırı anına ait güvenlik kameralarından alınan görüntüleri, “Yıllardır, adım adım ve anbean sizi izliyoruz. Sizi hiç ummadığınız bir anda vuracağız demiştik.” mesajıyla yayımladı.

İsrail’e daha evvel de siber hücumlar düzenleyen ve kendilerine “Asa-yı Musa” ismini veren hackerlar, dün Batı Kudüs’te düzenlenen iki saldırıdan birinin patlama anlarına ait güvenlik kameralarından alındığı anlaşılan görüntüleri Telegram’da paylaştı.

Söz konusu imajlar “Yıllardır, adım adım ve anbean sizi izliyoruz. Sizi hiç ummadığınız bir anda vuracağız demiştik.” tabirleriyle paylaşıldı.

Bilgisayar korsanı küme, geçen yıl Savunma Bakanı Benny Gantz’ın evinde çekildiği iddia edilen fotoğrafları paylaşmıştı. Söz konusu grup, İsrail’e ilişkin sunuculara erişerek, askerlerin de ortalarında olduğu binlerce İsraillinin şahsî bilgilerini yayımlamıştı.

İsrail polisi, dün sabah Batı Kudüs’ün Givat Shaul ve Ramot kavşaklarında ayrı noktalardaki iki otobüs durağında yarım saat arayla bombalı saldırılar düzenlendiğini ve 1 İsraillinin hayatını kaybettiğini, 4’ü ağır toplam 14 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Saldırıların sorumluluğunu şimdi üstlenen olmadı.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu