Haber

Türkiye Yıldızlar ve Gençler Karate Şampiyonası Denizli’de yapılacak

Türkiye Yıldızlar ve Gençler Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’de yapılacak. Vali Recep Yazıcıoğlu SporSalonda gerçekleşecek organizasyona 81 ilden yaklaşık 5 bin sporcu, yönetici, antrenör, hakem ve sporcu velileri katılacak.

Türkiye Karate Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan Türkiye Gençler ve Küçükler Karate Şampiyonası 25-30 Nisan tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Dev şampiyona ahengini gerçekleştirecek olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından günlerdir devam eden hazırlıklar tamamlandı. Gümüşler’de Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda 6 tatamide yapılacak müsabakalarda şampiyonanın açılışının yapılması bekleniyor.

2009-2016 doğumlu sporcuların katılacağı şampiyonaya an itibariyle 3680 sporcu kayıt yaptırdı; Menajerler, antrenörler, milli hakemler ve izlemeye gelecek sporcuların aileleri ile yaklaşık 5 bin kişi Türkiye Şampiyonası için Denizli’de olacak. Yarışmaların teknik toplantısı bugün Pamukkale Yurdu Toplum Tesisleri’nde yapılacak.

Müsabakaların buluşma programı belirlenirken, kata ve kumitede tartılardan sonra sporcular ağırlıklarına göre tatamiye çıkacak. Tüm sporcuların katılacağı müsabakaların açılış töreni, 26 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Gümüşler’deki Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılacak. – DENİZLİ

kure-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu