Haber

Gaziantep’te barış-güven uygulaması: 10 gözaltı

Gaziantep’te barış-güven uygulaması: 10 gözaltı

GAZİANTEP – Gaziantep’te 56 gruptan 126 polisin katıldığı barış-güven uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 10 kişi yakalandı. Uygulama sonucunda trafik kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 23 sürücü ve plakasına cezai işlem uygulandı, 5 araca ise trafikten men cezası verildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, kentteki huzur ve güven ortamının devamını sağlamak, gürültü yaparak çevreyi rahatsız eden araç ve kişileri yasaklamak, kabahatlerin önüne geçmek ve yapılan hataların faillerini yakalamak için uygulamalar hayata geçirdi. Barış-güven uygulamasına il genelinde ilgili birimlerden 56 ekip ve 126 işçi katıldı.

10 şüpheli yakalandı

Uygulamayla birlikte 962 kişi sorgulandı ve çeşitli suçlardan aranan 10 zanlı yakalandı. Şüpheli şahıslar yetkililere teslim edilirken, yapılan aramalarda 1 kurusıkı tabanca ve 1 çalıntı motosiklet ele geçirildi.

23 araç ve sürücüsü hakkında işlem yapıldı, 5 araç trafikten men edildi

Şüpheli araçlar için yapılan başvuruda 332 araç muayene edilirken, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerini ihlal ettiği tespit edilen 23 sürücü ve plakasına cezai işlem uygulanarak 5 araç trafikten men edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu