Haber

Bolu’da Mahalleli Muhtarlık Binası İçin Ayaklandı

Bolu’da ‘muhtarlık’ krizi: Mahalleliler ayaklandı

BOLU – Bolu’nun Kültür Mahallesi’ndeki oyun parkının bir kısmına muhtarlık yapılması için çalışmaların başlaması mahalleliyi ayağa kaldırdı. Mahalle sakinleri, parkın dışında bulunan muhtarlık ofisinin park alanına yerleştirilmesine tepki göstererek, “Deprem olduğunda bu boş alana gidiyoruz. Muhtarlık binası 20 metre ilerde.”

Bolu’nun Kültür Mahallesi’nde mahalle sakinleri ayaklandı. Edinilen bilgiye göre, Genç Osman Sokak üzerinde yer alan park, geçtiğimiz aylarda tadilat çalışmaları nedeniyle söküldü. Mahalle halkı yeni park yapılacak diye sevinirken, öğle saatlerinde iş makinelerini görünce şok oldu. Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı iş makinelerinin temeli kazdığını fark eden vatandaşlar, mevcut parkın bir kısmına muhtarlık binası yapılmasına tepki gösterdi. İş makinelerinin çalışmasına engel olan mahalle sakinleri durumu polis ekiplerine bildirdi. İş makineleri polis eşliğinde bölgeden ayrıldı. Vatandaş, parkın 20 metre ilerisinde muhtarlık olduğunu belirterek, oyun alanının bir kısmına bina yapılmasına gerek olmadığını söyledi.

Parka yakın bir noktada konutu bulunan Mehmet Yaman isimli vatandaş, “Park yapılacak, park yenilenecek. Ama buraya muhtarlık yapacaklardı. Vatandaş olarak istemiyoruz” dedi. bu muhtarlık “Bizim zaten burada muhtarlık var. Parkın 15-20 metre ilerisinde muhtarlık var. Buraya neden muhtarlık yapma gereği duymuşlar anlamıyorum. Bütün binaların içinde muhtarlık ne işi var?” dedi.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş, boş alanın bu şekilde değerlendirilmesine tepki göstererek, “Yarın bir gün deprem olacak, muhtemelen buraya çadır kurarız. Burası da önü. Nereye gidelim? Kapımızın önüne büyük ihtimalle çadır kuracağız.”

Ayrıca projede mevcut park alanının bir kısmına muhtarlık binası yapıldığı, parkın diğer kısımlarında ise bankların kaldırıldığı görüldü.

haber-yenisehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu