Haber

ABD açıkça Lübnan’ı tehdit etti: Yıkımı hayal bile edemezsiniz

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın konuşmasına atıfta bulunularak, Gazze’deki çatışmaların genişlemesinin istenmediği belirtildi.

“YIKIM BİLE HAYAL EDİLMEZ”

Açıklamada, “Hizbullah liderinin bugünkü konuşmasından haberdarız. Kavgaya girmeyeceğiz. ABD, Hamas’ın İsrail’e getirdiği çatışmanın tırmanmasını ya da genişlemesini istemiyor. Biz ve ortaklarımız açıktık: Hizbullah” ve devlet olsun ya da olmasın diğer aktörler devam eden çatışmadan çıkar sağlamaya çalışmamalıdır. “İsrail ile Lübnan arasında 2006’dakinden daha kanlı bir savaşa dönüşme potansiyeli var. ABD bu çatışmanın yayılmasını istemiyor.” Lübnan’a. Lübnan ve halkının yaşayacağı beklenen yıkım hayal bile edilemez.”

NASRALLAH NE DEMİŞTİ?

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, dün paylaştığı video konferans aracılığıyla yaptığı konuşmada, Lübnan-İsrail sınırında şu ana kadar yaşananlardan (çatışmalardan) memnun olmayacaklarını söyledi. Nasrallah, “Bazıları benden savaşa gidiyoruz dememi bekliyor. Aslında Lübnan cephesi olarak 8 Ekim’den bu yana savaşın içindeyiz ve bununla yetinmeyeceğiz.” Şu ifadeleri kullandı:

NETANYAHU DA TEHDİT EDİLDİ

İsrail Başbakanı Netanyahu, Hizbullah liderinin açıklamalarına atıfta bulunarak şu uyarıda bulundu: “Kuzeydeki düşmanlarımıza şunu söylüyorum: Bizi sınamayın, bunun bedelini ağır ödersiniz.”

ofajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu